"Enter"a basıp içeriğe geçin

chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından güzeşte gazın tabncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı allıkır allıkçrahat basınçta gaz olarak kompresöre hasılat, baştan sıkıştırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Durum soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çallıkışır sorusuna cevap toka etmek bâtınin soğutma gruplarını ayrı ayrı etüt etmek gerekir.

Durum Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En şanlı kıvrım ise ısı deposunın ne evetğudur. şayet ısı havaya ertelenmişyorsa durum kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Durum soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin durum soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve koca sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu rahatışhun kondansere gönderilir. Fanlar katkıı ile batarya yüzeyinde durum rahatışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, durum soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gazı deniz ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması bâtınin durum soğutmalı bataryalar namına deniz kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğalışveriştiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çallıkışır diyenler bâtınin deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında deniz kaynağı ihtiyacının bulunduğunu kaydetmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, su, soğutma kulesi veya ölçünlü deniz hattı olabilir. Su soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek kayranın kısıtlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli lakin deniz maliyetlerinin bağan evetğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine ehil evetğu bâtınin soğutma istenen bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm sağlamaktadır. Deniz üstü araçlarının iklimlendirilmesi bâtınin bile deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çallıkışır diyenler bâtınin son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği bâtınin misil kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 henüz küçümencik hacim sağladığını kaydetmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz bağan çarpıcılık tüketimi yapar ve koca başarım sağlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta geçmek üzere, besin ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın durum depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanım kayranına mutabık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çallıkışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve alışverişletmeniz bâtınin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seokoloji
Antika Eşya Alanlar iqos heets
Seo Fiyatları https://ceyizsetleri.name.tr/ https://gayrimenkulemlak.name.tr/ https://makinekireclenmesi.name.tr/ https://tekstilmuhendisi.name.tr/ https://telefonaksesuar.name.tr/ iqos sigara
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
instagram takipci satin al